Hogar / AC Fans / OA172AP-22-1WB
minImg
OA172AP-22-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA172AP-22-1WB
Descripción:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
En stock : 84
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 235.0 CFM (6.58m³/min)
Noise 52.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 51.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight 2.7 lbs (1.2 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172AP
Power (Watts) 35.00W