Hogar / AC Fans / OA172EC-22-1TBIP68A
minImg
OA172EC-22-1TBIP68A
Orion Fans
Producto No:
OA172EC-22-1TBIP68A
Descripción:
FAN 172X150X51MM 230VAC IP68ATEX
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 220.0 CFM (6.16m³/min)
Noise 57.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.130A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 207 ~ 253VAC
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC), Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.620 in H2O (154.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency ATEX, CE, cURus, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 1.5 lbs (680.4 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172EC
Power (Watts) 15.00W