Hogar / AC Fans / OA172EC-UR-1WB
minImg
OA172EC-UR-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA172EC-UR-1WB
Descripción:
EC FAN 172X152X51.6MM 90-265VAC
En stock : 83
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 220.0 CFM (6.16m³/min)
Noise 55.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 110/220VAC
Product Status Active
Voltage Range 90 ~ 265VAC
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Width 51.60mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.800 in H2O (199.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 152mm H
Weight 1.5 lbs (680.4 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172EC
Power (Watts) 12.50W