Hogar / AC Fans / OA172SAP-22-1TBSF
minImg
OA172SAP-22-1TBSF
Orion Fans
Producto No:
OA172SAP-22-1TBSF
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Guía del usuario
Air Flow 226.0 CFM (6.33m³/min)
Noise 58.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 207 ~ 253VAC
RPM 3400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Salt Fog Rated
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.790 in H2O (196.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAP
Power (Watts) 29.00W