Hogar / AC Fans / OA172SAP-22-3WB
minImg
OA172SAP-22-3WB
Orion Fans
Producto No:
OA172SAP-22-3WB
Descripción:
230VAC 172X150X51MM
Guía del usuario
Air Flow 115.0 CFM (3.22m³/min)
Noise 33.2dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 260VAC
RPM 1700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart, Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.430 in H2O (107.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAP
Power (Watts) 16.00W