Hogar / AC Fans / OA172SAPL-11-2TBIP55
minImg
OA172SAPL-11-2TBIP55
Orion Fans
Producto No:
OA172SAPL-11-2TBIP55
Descripción:
115VAC 150X172X38MM IP55
Guía del usuario
Air Flow 162.0 CFM (4.54m³/min)
Noise 50.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 103 ~ 126VAC
RPM 2750 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAPL
Power (Watts) 27.00W