Hogar / AC Fans / OA172SAPL-22-1WB
minImg
OA172SAPL-22-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA172SAPL-22-1WB
Descripción:
230VAC 172X150X38MM
Guía del usuario
Air Flow 211.0 CFM (5.91m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 220 ~ 240VAC
RPM 3400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.750 in H2O (186.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAPL
Power (Watts) 28.00W