Hogar / AC Fans / OA180AP-11-1TB
minImg
OA180AP-11-1TB
Orion Fans
Producto No:
OA180AP-11-1TB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 180X89MM 115VAC TERM
En stock : 219
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 409.0 CFM (11.45m³/min)
Noise 62.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 120VAC
RPM 3175 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.840 in H2O (209.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight 4 lbs (1.8 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA180AP
Power (Watts) 70.0W