Hogar / AC Fans / OA180APL-11-2WB
minImg
OA180APL-11-2WB
Orion Fans
Producto No:
OA180APL-11-2WB
Descripción:
115VAC 180X180X65MM
Guía del usuario
Air Flow 280.0 CFM (7.84m³/min)
Noise 47.0dB(A)
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 60 ~ 130VAC
RPM 2200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 65.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.580 in H2O (144.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA180APL
Power (Watts) 50.0W