Hogar / AC Fans / OA180APL-11-3WB
minImg
OA180APL-11-3WB
Orion Fans
Producto No:
OA180APL-11-3WB
Descripción:
FAN AC 180X65 115V BALL
En stock : 30
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 210.0 CFM (5.88m³/min)
Noise 40.0dB(A)
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 60 ~ 130VAC
RPM 1650 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 65.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.430 in H2O (107.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA180APL
Power (Watts) 38.00W