Hogar / AC Fans / OA180APL-22-1WB
minImg
OA180APL-22-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA180APL-22-1WB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC WIRE
En stock : 13
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 405.0 CFM (11.34m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 120 ~ 260VAC
RPM 3300 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 65.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.830 in H2O (206.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight 4 lbs (1.8 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA180APL
Power (Watts) 70.0W