Hogar / AC Fans / OA254AN-11-3TB
minImg
OA254AN-11-3TB
Orion Fans
Producto No:
OA254AN-11-3TB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 320.0 CFM (8.96m³/min)
Noise 48.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 1100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 5.4 lbs (2.4 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254AN
Power (Watts) 32.00W