Hogar / AC Fans / OA254AN-22-1TB
minImg
OA254AN-22-1TB
Orion Fans
Producto No:
OA254AN-22-1TB
Descripción:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
En stock : 76
Guía del usuario
Air Flow 700.0 CFM (19.60m³/min)
Noise 65.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 2200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.531 in H2O (132.3 Pa)
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 5.4 lbs (2.4 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254AN
Power (Watts) 70.0W