Hogar / AC Fans / OA254AP-11-1TBSF
minImg
OA254AP-11-1TBSF
Orion Fans
Producto No:
OA254AP-11-1TBSF
Descripción:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Guía del usuario
Air Flow 550.0 CFM (15.40m³/min)
Noise 55.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.290A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1650 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.3 lbs (2 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254AP
Power (Watts) 33.00W