Hogar / AC Fans / OA254EC-11-1TBXC
minImg
OA254EC-11-1TBXC
Orion Fans
Producto No:
OA254EC-11-1TBXC
Descripción:
EC FAN 254X89MM 115VAC TERMINAL
En stock : 7
Guía del usuario
Air Flow 830.0 CFM (23.24m³/min)
Noise 70.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.05A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2750 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.6 lbs (2.1 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254EC XC
Power (Watts) 75.0W