Hogar / AC Fans / OA254EC-UR-1WB
minImg
OA254EC-UR-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA254EC-UR-1WB
Descripción:
EC FAN 254X89MM 95-264VAC WIRE
En stock : 20
Guía del usuario
Air Flow 500.0 CFM (14.00m³/min)
Noise 56.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.210A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 95 ~ 264VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.480 in H2O (119.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.6 lbs (2.1 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254EC
Power (Watts) 22.00W