Hogar / AC Fans / OA280AN-22-1TB18
minImg
OA280AN-22-1TB18
Orion Fans
Producto No:
OA280AN-22-1TB18
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 280X80MM BALL 230VAC
En stock : 814
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 1130.0 CFM (31.64m³/min)
Noise 70.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.820A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 2700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 80.00mm
Operating Temperature -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Static Pressure 0.780 in H2O (194.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination Terminal Block
Size / Dimension Square - 280mm L x 280mm H
Weight 6.2 lbs (2.8 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA280
Power (Watts) 158W