Hogar / AC Fans / OA80AP-11-1WB
minImg
OA80AP-11-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA80AP-11-1WB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
En stock : 725
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 30.0 CFM (0.840m³/min)
Noise 36.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 103 ~ 126VAC
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA80
Power (Watts) 9.00W