Hogar / AC Fans / OA80EC-UR-1WBXC
minImg
OA80EC-UR-1WBXC
Orion Fans
Producto No:
OA80EC-UR-1WBXC
Descripción:
EC FAN 80X38MM 85-265VAC 60CFM
En stock : 58
Guía del usuario
Air Flow 60.0 CFM (1.68m³/min)
Noise 50.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 110/220VAC
Product Status Active
Voltage Range 85 ~ 265VAC
RPM 4500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.500 in H2O (124.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.397 lb (180.08 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA80EC XC
Power (Watts) 6.30W