Hogar / AC Fans / OA92AP-22-1WB
minImg
OA92AP-22-1WB
Orion Fans
Producto No:
OA92AP-22-1WB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 92X26MM 230VAC WIRE
En stock : 1246
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 35.0 CFM (0.980m³/min)
Noise 30.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 26.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight 0.644 lb (292.11 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA92
Power (Watts) 13.00W