Hogar / AC Fans / OA938AP-22-1TB
minImg
OA938AP-22-1TB
Orion Fans
Producto No:
OA938AP-22-1TB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 92X38.5MM 230VAC TERM
En stock : 159
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 50.0 CFM (1.40m³/min)
Noise 32.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 3100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight 0.992 lb (449.96 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA938
Power (Watts) 9.00W