OD1225-12HBIP5501A
Orion Fans
Producto No:
OD1225-12HBIP5501A
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 120.0 CFM (3.36m³/min)
Noise 42.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.450A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 13.8VDC
RPM 3100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.341 lb (154.67 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1225
Power (Watts) 5.4 W