OD1225-24HBVXE10A
Orion Fans
Producto No:
OD1225-24HBVXE10A
Descripción:
DC FAN - 24V 120 X 120 X 25MM -
Guía del usuario
Air Flow 158.7 CFM (4.49m³/min)
Noise 57.3dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.850A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 15 ~ 26VDC
RPM 4000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.490 in H2O (122.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, UR
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1225
Power (Watts) 20.4 W