OD1238-12MBIP68
Orion Fans
Producto No:
OD1238-12MBIP68
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 119.5X38MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 115.0 CFM (3.22m³/min)
Noise 41.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2600 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
Static Pressure 0.430 in H2O (107.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119.5mm L x 119.5mm H
Weight 0.572 lb (259.45 g)
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1238
Power (Watts) 4.8 W