OD1238-24HBXJ01A
Orion Fans
Producto No:
OD1238-24HBXJ01A
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
En stock : 1754
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 250.0 CFM (7.00m³/min)
Noise 69.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.75A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 17 ~ 26.4VDC
RPM 6000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.480 in H2O (368.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.827 lb (375.12 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series -
Power (Watts) 42 W