Orion Fans
Producto No:
OD1238-24HBXJ01A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$40.7265
$40.7265
10
$37.1944
$371.944
25
$35.78232
$894.558
50
$33.42822
$1671.411
100
$30.83871
$3083.871
250
$30.36789
$7591.9725
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 250.0 CFM (7.00m³/min) |
| Noise | 69.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 1.75A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 17 ~ 26.4VDC |
| RPM | 6000 RPM |
| Mfr | Orion Fans |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 1.480 in H2O (368.7 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Weight | 0.827 lb (375.12 g) |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | - |
| Power (Watts) | 42 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | OD1238 |