OD1238-48HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD1238-48HBIP69K
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
En stock : 109
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 123.9 CFM (3.47m³/min)
Noise 44.1dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.290A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 30 ~ 52VDC
RPM 2895 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.469 in H2O (116.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.572 lb (259.45 g)
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1238-IP69K
Power (Watts) 14 W