OD1238-48HBVXC10A
Orion Fans
Producto No:
OD1238-48HBVXC10A
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
En stock : 1247
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 226.0 CFM (6.33m³/min)
Noise 65.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 24 ~ 55VDC
RPM 5000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.350 in H2O (336.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Series OD1238 VA
Power (Watts) 48 W