Orion Fans
Producto No:
OD1238-60HB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 60VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$30.704
$30.704
10
$28.0383
$280.383
25
$26.97316
$674.329
50
$25.19856
$1259.928
100
$23.246595
$2324.6595
250
$22.891732
$5722.933
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 115.0 CFM (3.22m³/min) |
| Noise | 41.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.300A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 60VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 36 ~ 72VDC |
| RPM | 2600 RPM |
| Mfr | Orion Fans |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Features | - |
| Width | 38.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.300 in H2O (74.7 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 65000 Hrs @ 45°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Series | OD1238 |
| Power (Watts) | 14.4 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | OD1238 |