OD180APL-12HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD180APL-12HBIP69K
Descripción:
FAN AXIAL 180X65MM 12VDC WIRE
En stock : 29
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 460.0 CFM (12.88m³/min)
Noise 63.2dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 4.2A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 9 ~ 13.8VDC
RPM 3375 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 65.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 1.100 in H2O (274.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD180APL-IP69K
Power (Watts) 50.4 W