OD254AP-24HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD254AP-24HBIP69K
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN IMP MTRZD 254X89MM 24VDC
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 830.0 CFM (23.24m³/min)
Noise 62.1dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 2.65A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 26VDC
RPM 2450 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.790 in H2O (196.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 90000 Hrs @ 35°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD254AP-IP69K
Power (Watts) 65 W