OD4006-12HB02A
Orion Fans
Producto No:
OD4006-12HB02A
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 40X6MM BALL 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Locked Rotor Sensor
Width 6.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H