OD6025-12HHBIP5501A
Orion Fans
Producto No:
OD6025-12HHBIP5501A
Descripción:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 28.0 CFM (0.784m³/min)
Noise 40.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.210A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 5100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.141 lb (63.96 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD6025
Power (Watts) 3.1 W