OD6025-24HBIP5501A
Orion Fans
Producto No:
OD6025-24HBIP5501A
Descripción:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 25.0 CFM (0.700m³/min)
Noise 30.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 15 ~ 26VDC
RPM 3975 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.141 lb (63.96 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD6025
Power (Watts) 2.8 W