OD6025-48HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD6025-48HBIP69K
Descripción:
FAN AXIAL 60X25MM 48VDC WIRE
En stock : 152
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 28.0 CFM (0.784m³/min)
Noise 30.0dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.070A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 28 ~ 52VDC
RPM 3975 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.141 lb (63.96 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD6025-IP69K
Power (Watts) 3.4 W