OD7025-12HBXC10A
Orion Fans
Producto No:
OD7025-12HBXC10A
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
Thermal Products
Guía del usuario
Air Flow 57.0 CFM (1.60m³/min)
Noise 54.3dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.800A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 11 ~ 13.2VDC
RPM 6000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.450 in H2O (112.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 70mm L x 70mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD7025
Power (Watts) 9.6 W