OD8038-12HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD8038-12HBIP69K
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
En stock : 219
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 71.0 CFM (1.99m³/min)
Noise 49.0dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.600A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 5000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.580 in H2O (144.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD8038-IP69K
Power (Watts) 7.2 W