OD8038-24MBIP68
Orion Fans
Producto No:
OD8038-24MBIP68
Descripción:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 58.1 CFM (1.63m³/min)
Noise 45.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.250A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 4200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.410 in H2O (102.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.461 lb (209.11 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD8038
Power (Watts) 6 W