OD8038-24MBVXC10A
Orion Fans
Producto No:
OD8038-24MBVXC10A
Descripción:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 89.0 CFM (2.49m³/min)
Noise 54.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 5600 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.750 in H2O (186.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Series OD8038 VA
Power (Watts) 10 W