OD9225-24HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD9225-24HBIP69K
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
En stock : 291
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 50.0 CFM (1.40m³/min)
Noise 35.0dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.180A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2900 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD9225-IP69K
Power (Watts) 3.5 W