OD9238-12HBVXC02A
Orion Fans
Producto No:
OD9238-12HBVXC02A
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 135.0 CFM (3.78m³/min)
Noise 58.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.38A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 5400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.740 in H2O (184.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 75000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD9238 VA
Power (Watts) 16.56 W