OD9238-12HHBXC10A
Orion Fans
Producto No:
OD9238-12HHBXC10A
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
En stock : 98
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 110.0 CFM (3.08m³/min)
Noise 58.3dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.50A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 13.8VDC
RPM 8000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.860 in H2O (214.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD9238
Power (Watts) 18.2 W