OD9238-48HBIP69K
Orion Fans
Producto No:
OD9238-48HBIP69K
Descripción:
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 100.0 CFM (2.80m³/min)
Noise 56.0dB(A)
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.250A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 4500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD9238-IP69K
Power (Watts) 12 W