Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
ODD-450-004
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
BLUE ENHANCED PHOTODIODE IN TO-8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Responsivity @ nm | 0.28 A/W @ 450nm |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Spectral Range | - |
| Viewing Angle | - |
| Diode Type | - |
| Response Time | 15ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 450nm |
| Series | - |
| Package / Case | TO-233AA, TO-8-3 Lens Top Metal Can |
| Current - Dark (Typ) | 3nA |
| Active Area | 12mm² |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Bulk |
| Color - Enhanced | Blue |