Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
OP-AR30
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$502.6735
$502.6735
10
$477.5422
$4775.422
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | OP |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1134gf |
| Overtravel | 25° |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.065" (1.65mm) |
| Features | Steel Roller, Back Mounted |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | OP-AR |
| Differential Travel | 0.007" (0.18mm) |