Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
OP-N
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
ENCL SW OPBOOT SEAL TOP PLUNGE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | - |
| Actuator Type | - |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | OP |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1581gf |
| Overtravel | 0.188" (4.78mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.078" (2.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |