Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
OP-Q
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$477.394
$477.394
10
$453.52525
$4535.2525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 1.859" (47.2mm) |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Overtravel Plunger |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | OP |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1360gf |
| Overtravel | 0.188" (4.78mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.078" (2.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |