TT Electronics/Optek Technology
Producto No:
OP166A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 935NM 50MA T-1
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.235
$1.235
100
$1.13905
$113.905
250
$1.09725
$274.3125
500
$1.0659
$532.95
1000
$1.03455
$1034.55
2500
$1.0032
$2508
5000
$0.9405
$4702.5
10000
$0.91961
$9196.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Viewing Angle | 18° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 935nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 1.95mW/cm² @ 20mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | T-1 |
| Mfr | TT Electronics/Optek Technology |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.6V |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Base Product Number | OP166 |