TT Electronics/Optek Technology
Producto No:
OP168FB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 935NM 50MA RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.159
$1.159
100
$1.0868
$108.68
250
$1.05545
$263.8625
500
$1.0241
$512.05
1000
$0.99276
$992.76
2500
$0.95095
$2377.375
5000
$0.91961
$4598.05
10000
$0.87781
$8778.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Viewing Angle | 104° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 935nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 0.43mW/cm² @ 20mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | TT Electronics/Optek Technology |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Base Product Number | OP168 |