TT Electronics/Optek Technology
Producto No:
OP250
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 880NM 50MA 1206
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Viewing Angle | 160° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 880nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | TT Electronics/Optek Technology |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |