TT Electronics/Optek Technology
Producto No:
OP297FAB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 890NM 1A RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Viewing Angle | 20° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 890nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 2.4mW/cm² @ 20mA |
| Series | OP290 |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | TT Electronics/Optek Technology |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.75V |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 1A |
| Base Product Number | OP297 |